Politologia - Współpraca Europejska - Studia I Stopnia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Politologia - Współpraca Europejska - Studia I Stopnia - W ciągu tygodnia - Konin - Wielkopolskie

  • Szczegółowe informacje
    Współpraca Europejska Plan i program studiów na tej specjalności umożliwia przygotowanie przyszłych absolwentów do podjęcia pracy zawodowej w organizacjach i instytucjach administracji państwowej i samorządowej oraz przedsiębiorstwach, które w coraz większym zakresie orientują się na współpracę międzynarodową. Specjalistów z zakresu współpracy europejskiej zatrudniać będą także przedstawicielstwa instytucji europejskich w Polsce. W programie nauczania na specjalności znajdują się m.in. następujące dodatkowe przedmioty: prawo administracyjne; system prawny i dokumentacja urzędowa UE; Jednolity Rynek Wewnętrzny i wspólna polityka handlowa; wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne UE; wspólna polityka rolna; wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa; postępowanie administracyjne w instytucjach europejskich; programy i fundusze UE; europejska polityka społeczna; europejski system ochrony praw człowieka i obywatela oraz zarządzanie projektami UE.

    Studia pierwszego stopnia na kierunku „POLITOLOGIA” trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Ich celem jest wyposażenie przyszłego absolwenta w wiedzę pozwalającą na zrozumienie zjawisk i procesów politycznych zachodzących w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej.
       Absolwent zostanie przygotowany m.in. do pracy w administracji rządowej i samorządowej, organach partii politycznych, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, mediach a także do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Inne informacje związane z Współpraca Międzynarodowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |