Studia I Stopnia- Sociologia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia- Sociologia - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    O KIERUNKU

    Socjologia to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez młodzież kierunków w ciągu ostatnich kilku lat.
    Celem studiów na tym kierunku jest wykształcenie specjalistów otwartych na świat i współpracę międzynarodową, świadomych wartości własnej kultury oraz konieczności kształtowania w wiecie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków. Wiedza zdobyta podczas studiów pozwala na zrozumienie mechanizmów zjawisk społecznych oraz zachodzących zmian.
    Studenci otrzymają wszechstronną wiedzę teoretyczną oraz zostaną wyposażenie w umiejętności praktyczne potrzebne do podjęcia przyszłej pracy zawodowej oraz pełnienia wielu funkcji w życiu społecznym i politycznym. Szczególną uwagę Uczelnia przywiązuje do przygotowania studentów do samodzielnego prowadzenia badań socjologicznych z pomocą informatycznych narzędzi wspomagających i ich analizowania.


    SYLWETKA ABSOLWENTA

    Absolwent kierunku socjologia będzie posiadał wiedzę z zakresu socjologii poszerzoną o podstawy nauk społecznych. Ze względu na charakter Uczelni będzie również przygotowany do współpracy z ekonomistami, zwłaszcza w zakresie stosunków międzynarodowych. Dotyczy to w szczególności współpracy w ramach instytucji europejskich, w tym Unii Europejskiej.
    Absolwenci socjologii znajdą również zatrudnienie m.in. w instytucjach badania opinii publicznej, w firmach badawczych, doradczych i szkoleniowych, w agencjach badań marketingowych oraz w przedsiębiorstwach w działach marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi.
    Zdobyta wiedza pozwoli również absolwentom podejmować prace badawcze i analityczne o charakterze naukowym oraz na potrzeby instytucji związanych z funkcjonowaniem społeczeństwa.
    Absolwent oprócz wiedzy z zakresu socjologii będzie swobodnie komunikował się w co najmniej jednym języku obcym, jak również sprawnie korzystał z niezbędnych w pracy aplikacji biurowych oraz Internetu.
    Studenci studiujący na kierunku socjologia na studiach pierwszego stopnia (licencjackich) mogą wybrać jedną z trzech specjalności:

        - media i komunikacja społeczna
       
        - socjologia w biznesie
       
        - socjologia polityki – samorząd i społeczeństwo obywatelskie



    Specjalność - Media i komunikacja społeczna

    Studiując na specjalności media i komunikacja społeczna student zdobędzie wiedzę klasyczną dla marketingu politycznego (kampanie wyborcze i promocyjne, tworzenie wizerunku polityków i działaczy społecznych, itp.,), wiedzę o mediach (media i ich znaczenie, kierunki rozwoju i charakterystyka rynku mediów w Polsce, Europie i na świecie) oraz wiedzę o zarządzaniu mediami i socjologicznej praktyce medialnej (przygotowanie menedżerów dla prasy, radia i telewizji, producentów programów i audycji, wykształcenie socjologów pod kątem dziennikarstwa). Studenci zdobędą tu także wiedzę w zakresie metod pomiaru korzystania z mediów i ich oddziaływania.
    Absolwent będzie posiadał wiedzę medialną, która pozwoli mu samodzielnie wpływać na sposób prezentowania wiedzy socjologicznej w mediach i współpracować z mediami.
    Będzie również przygotowany do pracy w instytucjach i organizacjach upowszechniania i promocji kultury oraz zajmujących się badaniem kultury współczesnej w kontekście pogłębiających się procesów integracji i globalizacji.
    Absolwent tej specjalności znajdzie zatrudnienie w organizacjach i instytucjach kulturalnych, edukacyjnych oraz w mediach, jak również w agencjach reklamy i promocji, administracji państwowej i samorządowej zajmujących się upowszechnianiem i promocją kultury i mediów.

    Specjalność - Socjologia polityki – samorząd i społeczeństwo obywatelskie

    Absolwent zostanie wyposażony w wiedzę z zakresu instytucji społeczeństwa obywatelskiego, a więc zarówno samorządu terytorialnego, lokalnego, jak i organizacji pozarządowych, mediów lokalnych i społecznej roli Kościoła katolickiego oraz innych Kościołów i grup wyznaniowych. Wiedza na temat samorządu terytorialnego będzie się łączyć z wiedzą na temat polityki regionalnej Unii Europejskiej i całego złożonego problemu pozyskiwania funduszy unijnych oraz możliwości regionalnej współpracy międzynarodowej w ramach całej zjednoczonej Europy. Absolwenci będą przygotowani do pełnienia różnych funkcji samorządowych, a także do podejmowania samodzielnej działalności społecznej.

Inne informacje związane z socjologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |